Odtü Masallarla Satranç - Ozan Çapan

Odtü Masallarla Satranç - Ozan Çapan

Anasayfa / Hobi & Kültür / Kitap Kültür / Çocuk / Okul Çağı 6-10 Yaş
TRY 190 In stock
190 TL 437 TL 42% OFF Promosyon Sadece 1 Gün
Rated 5/5, 19 Reviews

Özellikler ve Bilgiler

Odtü Masallarla Satranç - Ozan Çapan

Masallarla Satranç

\r\n

Bu kitap; yayınlandığı 2002 yılından itibaren yüz bine yakın baskı yapmış, yazılı ve görsel medyada üzerine birçok olumlu değerlendirmeler yapılmış ve takdir edilmiştir.

\r\n

Binlerce çocuğun satranç oyununun kurallarını hikâye kitabı okur gibi öğrendiği ve eğitimcilerin ise kitaptaki masallarla öğretme yöntemini kullanarak eğitimlerinde ilham aldıkları temel bir kaynak olmuştur.

\r\n

Kitapta buz ve orman evleri ülkesini, yere çöp atmaktan kaynaklanan satranç oyununun ortaya çıkmasının ilginç masalını, piyonların neden demirden elbiseler giydiklerini, kalelerin neden sihirli ayakkabılarının olduğunu, fillerin bazılarının neden sadece buzlarda gitmeleri gerektiğini, şahların neden koca göbekli olduklarını, vezirin yardımcı olma görevini nasıl kazandığını, atların L harfi yapma hareketinin nereden kaynaklandığı gibi oyunun kurallarıyla ilgili masalları öğrenip kuralları aklınızda kolayca tutabileceksiniz.

\r\n

Kitabın tasarımı ve resimleri bu baskıda yenilenmiş, ayrıca daha çok masal eklenmiştir.

\r\n

Masallarla Satranç kitabı, başlangıç düzeyinde olan 5-8 yaş arası çocukların satrancı severek öğrenecekleri başucu kitabıdır.

\r\n

 

\r\n

(Tanıtım bülteninden)

\r\n

 

\r\n

 

Odtü Masallarla Satranç - Ozan Çapan